1962 - heden
amusementsmuziek, luisterlied, Nederlandstalig
startpagina
Beeld en Geluidwiki
Officiële website
Nederland's meest populaire volkscabaretier die zowel met zijn komische als ontroerende liedjes een serieuze plaats weet te verwerven binnen de Nederlandse muziekwereld.
zang
i.s.m. Podiuminfo / Festivalinfo
12-2-14, De Maaspoort, Venlo
24-3-14, AFAS Circustheater, Scheveningen
Nederland's meest populaire volkscabaretier die zowel met zijn komische als ontroerende liedjes een serieuze plaats weet te verwerven binnen de Nederlandse muziekwereld.
Paul de Leeuw (26 maart 1962) wordt geboren in IJsselmonde, een klein plaatsje onder de rook van Rotterdam, als één van de drie kinderen van de boekhouder/directeur van een importbedrijf. De Leeuw is een moeilijke jongen, lief op school en opstandig thuis, en gedraagt zich als de eeuwige grappenmaker. Hij wil acteur worden, maar door het slechte toekomstperspectief van dit beroep besluit hij Nederlands en Maatschappijleer te studeren aan de lerarenopleiding in Delft.
De Leeuw woont op kamers in Rotterdam. Hij blijft worstelen met zijn overtollige kilo's en de verwarring rond zijn homoseksualiteit. Door zijn overgewicht wordt hij afgewezen voor de toneelschool in Maastricht. In november schrijft hij zich in voor het Camarettenfestival in Delft en wint de persoonlijkheids- en de aanmoedigingsprijs. Zijn geïmproviseerde half uur durende act draait rond zijn alter ego's Bob en Annie de Rooy. Paul's vader biedt hem aan hem twee jaar financieel te steunen zodat hij zich kan ontwikkelen tot artiest. Hij wordt gecoacht door cabaretière Natascha Emanuëls en tekschrijver Jan Boerstoel. De Leeuw verhuist naar Amsterdam en vindt een baantje in de horeca terwijl hij aan een theaterprogramma werkt.
Paul de Leeuw weet als pauzenummer een plaats te verwerven in een voorstelling in theater De Engelenbak. Zijn persiflage op het songfestival, Vlieg Met Me Mee Naar De Regenboog, krijgt de zaal plat en levert hem een optreden op in de tv-talkshow van Sonja Barend.
De Leeuw's eerste theaterprogramma Stel Moeder Niet Teleur gaat op 13 december in première in Klein Bellevue in Amsterdam en oogst positieve kritieken.
De radio ontdekt hem en de Leeuw gaat de jongerenprogramma's Lieve Paul (KRO) en Snelbinder (NCRV) presenteren. Hij wordt steeds bekender en komt door zijn grove humor regelmatig in opspraak.
In de zomer wordt Paul in één klap landelijk beroemd door het presenteren van het tv-programma Sterrenslag, waarin hij ongegeneerd bekende Nederlanders voor gek zet. Hij stopt met het radioprogramma Lieve Paul en concentreert zich op zijn theaterprogramma De Rozebotteltijd, dat tegenvallende kritieken krijgt.
Met De 10 over half 5 Paul de Leeuw Show probeert de NCRV hem braver te maken dan hij is en een uur voor de uitzending van dit nieuwe radioprogramma haakt Paul af. Hij vertrekt naar de VARA.
De Leeuw gaat van start met het theaterprogramma Beste Maatjes en wint de Scheveningen Cabaretprijs. Hij krijgt van de VARA zijn eigen tv-show De Schreeuw van de Leeuw. Zijn rol in de film Jan Rap & Z'n Maat naar het boek van Yvonne Keuls wordt een grote flop.
De Schreeuw ontaardt in een programma waarbij de totale anarchie en improvisatie een gouden formule blijkt. Geen enkel taboe wordt geschuwd, vooral waar het gaat om gehandicapten of anderszins minder bedeelden, terwijl het grote publiek hem omarmt door zijn ontwapenende eerlijkheid. De Leeuw verdeelt de natie in tweeën: die van voor of tegen hem. Voor een aflevering rond Paul's verstandelijk gehandicapte nichtje Margrietje, wordt hij onderscheiden met de J.B. Broekzprijs. Bovendien krijgt De Schreeuw een eervolle vermelding van de jury van de Nipkow Schijf. Op de radio presenteert hij De Leeuw Wordt Wakker.
De Leeuw maakt zijn musicaldebuut als herbergier Thénardier in het groots opgezette kasssucces Les Miserables van producent Joop van den Ende. Daarnaast presenteert hij het radioprogramma Slaap Lekker De Leeuw. Zijn debuut-cd Voor U Majesteit verschijnt en markeert het begin van de langzame verschuiving van grappenmaker naar serieus chansonnier. De plaat verschijnt rond 30 april en wordt opgedragen aan koningin Beatrix. Het bevat nummers uit zijn theatershows geschreven door Coot van Doesburg en Robert Long.
Coot van Doesburgh Robert Long
Het theaterprogramma Wie Plukt Mij? gaat van start. De cd Van U Wil Ik Zingen verschijnt.
De Leeuw presenteert het nationaal songfestival vanuit de Amsterdamse discotheek Escape. Het tv-programma De Leeuw is Los gaat van start. Voor een aflevering van de Schreeuw van de Leeuw rond AIDSpatient René Klijn wordt Paul onderscheiden met de Bronzen Roos van Montreux. Het door Klijn gezongen nummer Mr. Blue wordt een enorme hit en levert twee ton op voor het Aidsfonds. Daarnaast wordt de gehele serie de Schreeuw van de Leeuw onderscheiden met de Nipkow Schijf. De prijzenregen houdt niet op. De Leeuw wordt genomineerd voor een Emmy Award en de cd Van U Wil Ik Zingen is goed voor een Edison. De cd Plugged verschijnt met nieuwe liedjes waaronder een duet met Willeke Alberti, Gebabbel. De Leeuw maakt zich geliefd onder amusementsartiesten en het nummer Blijf Bij Mij, een duet met Ruth Jacott, wordt in juli een hit. Ook Droomland, met André Hazes, wordt in september een succes.
André Hazes Ruth Jacott Willy Alberti
De Leeuw speelt samen met onder meer Olga Zuiderhoek en Kees Prins in de tv-serie Seth & Fiona. Hij presenteert meerder televisieprogramma's, waaronder het Nationaal Songfestival dat dankzij zijn inbreng een nieuwe impuls krijgt. Daarna verschijnt de cd ParaCDmol. Van de Gemeente Amsterdam wordt Paul de Leeuw onderscheiden met de Mediaprijs voor een aflevering van De Schreeuw rond de Islam.
De Leeuw presenteert op tv de programma's Een Van De Acht en Kinderen Voor Kinderen en werkt mee aan een programma voor Radio Rijnmond. Daarnaast is De Leeuw te zien in de bioscoop met Filmpje!, een komische film rond de personages Bob en Annie de Rooy. Voor deze rolprent ontvangt hij de Bob Angelo Penning. Er verschijnen twee cd's: In Heel Europa Was Er Niemand Zoals Zij.. en Filmpje! The Original Soundtrack.
De Leeuw slaat een serieuzere weg in met de rol van Arnold Beckoff in het toneelstuk Torch Song Trilogy. Op tv presenteert hij het gala van de Jostiband, een muziekorkest van verstandelijk gehandicapten. De cd EnCORe verschijnt, waarvoor De Leeuw onderscheiden wordt met de Gouden Harp van Stichting Conamus. Daarnaast ontvangt hij een Rembrandt voor de beste Nederlandse speelfilm.
Tot en met de zomer is de cabaratier drie maal per week op tv te zien met zijn late-show Laat de Leeuw. Het nieuwe album van De Leeuw heet lief, in de voorverkoop worden al vijftig duizend exemplaren verkocht. Daarnaast is De Leeuw ook te horen op het sprookjesalbum Peter en de Wolf. In Ahoy presenteert De Leeuw een feest voor geestelijk gehandicapten getiteld Muziekfestival Maak De Droom Waar, hiervoor krijgt hij van het publiek een Frekie Trofee. Eind 1997 scoort hij een grote hit met ‘k Heb Je Lief, hij bereikt de derde plaats in de Top 40. Friese band De Kast is blijkbaar gecharmeerd van het succes; zij vertalen het lied in het Fries voegen het toe aan hun repertoire.
De single Ik Heb Je Lief wordt platina. Ook dit jaar is het programma Laat de Leeuw weer op de buis. Vaste muzikale begeleider Cor Bakker is inmiddels vervangen door John van Eijk. Naast Jack Wouterse, Roeland Fernhout en Eric van Sauers speelt De Leeuw een hoofdrol in de Theo van Gogh-film De Pijnbank. Hij heeft ook een rol in de musical Heerlijk Duurt Het Langst seizoen 98/99.
Laat de Leeuw is voor het derde achtereenvolgende seizoen bij de VARA te zien tot en met mei, om daarna vanaf september de draad op te pakken voor het vierde seizoen. In oktober verschijnt een live-album van Paul de Leeuw getiteld Stille Liedjes. De Leeuw wordt begeleid door een orkest onder leiding van John van Eijk. Ook Cor Bakker is bij een aantal nummers van de partij. Het optreden zal ook op TV worden uitgezonden. In zijn programma Laat de Leeuw organiseert Paul de Leeuw een benefiet voor de slachtoffers van de oorlog in Kosovo. Voor het bijwonen van de show moet het publiek per persoon minstens duizend gulden meenemen. De single Naar Het Zuiden brengt Paul de Leeuw opnieuw in de belangstelling. Zijn cd Stille Liedjes, die in oktober verschijnt, verkoopt goed.
Paul de Leeuw ontvangt een Edison als Beste Nederlandstalige zanger. Het programma De Leeuw Brult staat zes avonden in een uitverkocht Ahoy'. Ouwe Jongens, het tv-programma dat De Leeuw samen met acteur Hans Kesting maakt, loopt slechts 1 seizoen. In de film Sjors & Sjimmie, die in 2002 uit moet komen, speelt Paul de Leeuw Sjors. Tevens kondigt hij aan geen programma's meer te willen maken voor de zender Nederland 3, omdat het de zender aan een eigen gezicht ontbreekt. De Leeuw overweegt zijn TV-carrière voort te zetten bij de omroep BNN maar kiest uiteindelijk voor de NCRV.
Paul de Leeuw presenteert elke maandagochtend het Radio 3-ochtendprogramma De Leeuw Wordt Wakker. Rotterdam is dit jaar culturele hoofdstad. De Leeuw wordt uitgenodigd om ambassadeur te zijn. Teleurgesteld over de organisatie van Rotterdam 2001 bedankt hij, na een eerdere toezegging, toch voor de eer. Van maart tot en met juni staat hij met Hans Kesting en Edwin de Vries in het Rotterdamse Luxor met het toneelstuk Art (van Jasmina Reza). De single Bohemian Rhapsody (gezongen samen met Bassie & Adriaan tijdens het Ahoy'-concert van 2000) is terug te vinden op het album Zingen Terwijl U Wacht dat eind mei verschijnt. De plaat bevat bekende Nederlandse liedjes en bewerkingen van buitenlandse nummers. Er staan duetten op met Sandra Reemer, André Hazes, Clouseau, Kees Groentenman en Bassie & Adriaan. De plaat wordt op 30 mei ten doop gehouden aan de rand van de A10 tijdens de ochtendspits. De Leeuw maakt een programma voor de Amsterdamse TV-zender AT5 en speelt met ondermeer Jenny Arean in de musical Foxtrot (premiere: 16 september in de Oude Luxor te Rotterdam). De musical is geschreven door Harry Bannink en Annie M.G. Schmidt, het script is van Ivo de Wijs.
André Hazes Annie M.G. Schmidt Bassie & Adriaan Harry Bannink Ivo de Wijs Jenny Arean Sandra Reemer
3 oktober gaat de speelfilm Ja Zuster Nee Zuster in première. De Leeuw speelt de rol van Wouter. Na tv-programma's te hebben gemaakt voor de NCRV (waaronder Zo Vader Zo Zoon) krijgt De Leeuw onenigheid met de omroep na een parodie op Anneke Grönloh. Samen met het componistenduo Eric Dikeb en Ad van Olm maakt de zanger een liedje dat hij in 2003 wil inzenden voor het Nationaal Songfestival. De Leeuw besluit uiteindelijk toch niet mee te doen.
Paul de Leeuw doet het een tijdje rustig aan en besteedt tijd aan de opvoeding van zijn adoptiekinderen. In augustus gaat een langgekoesterde wens in vervulling en is hij een van de Zomergasten bij de VPRO. Het kinderalbum PaPauls Tijgers bevat ook de single Kabouter Opperdepop. Met PaPaul, een parodie op de populaire real-lifesoaps, keert Paul de Leeuw in oktober terug bij de VARA.
De serie programma's SMSmee's Poessie, rondom het typetje SMSmee uit PaPaul, wordt in april al na één aflevering van het scherm heeft gehaald omdat 'door de korte voorbereidingstijd en de hoge productiedruk het programma niet goed uit de verf is gekomen", aldus de VARA. Het album MetroPaul is een dubbel-cd van Paul de Leeuw samen met het Metropole Orkest onder leiding van Dick Bakker. De opnamen zijn gemaakt tijdens een concert op 18 december 2003 in het Concertgebouw te Amsterdam. De plaat bevat bewerkingen van nummers die speciaal zijn voor de zanger of een belangrijke rol hebben gespeeld in zijn carrière zoals Vlieg Met Me Mee en De Steen en covers van Toon Hermans (Moe) en Jacques Brel (Ces Gans-là). De cd wordt voorafgegaan door de single Boerenlul van tekstschrijver Coot Doesburgh en componist Edwin Schimscheimer. De Zilveren Nipkowschijf, een prijs die jaarlijks wordt uitgereikt door televisiecritici van dagbladen en tijdschriften, gaat dit jaar naar het tv-programma PaPaul van Paul de Leeuw 'vanwege de rusteloze zoektocht naar vernieuwing en de voortdurende vormexperimenten'. Paul de Leeuw speelt de rol van geest in een medaillon in K3 & Het Magische Medaillon, de eerste speelfilm rondom de bij kleuters en jonge scholieren populaire Vlaamse meidengroep K3.
Joris Rasenberg van de band Abel schrijft voor Paul de Leeuw het nummer Duizel Mij. Het tweede nummer op deze single is het lied Gelukkigst, op muziek van het Amerikaanse Ben Folds en met een tekst van Coot van Doesburgh. De single is de titelsong van het door Rob van Donselaar geproduceerde album dat op 25 maart verschijnt. De cd bevat naast de single onder meer een jazzy uitvoering van Ik Zou Wel Eens Willen Weten van Jules de Corte en gastbijdragen van Cor Bakker, Daniël Lohues van Skik (op de single Als De Liefde Maar Blijft Winnen), New Cool Collective en Kasba. Bij de VARA presenteert hij zijn tv-show Mooi Weer De Leeuw.
Abel Kasba New Cool Collective Skik
Op 12 juni verschijnt de single Mijn Houten Hart, een duet van Paul de Leeuw samen met Idolswinnares Raffaëla. De Leeuw zingt mee op de single Une Belle Histoire/Een Mooi Verhaal van de band Alderliefste. In het Instituut voor Beeld en Geluid te Hilversum, tijdens de uitreiking van de Gouden Beelden aan de beste Nederlandse televisiemakers en tv-programma's, wint Mooi! Weer De Leeuw een Gouden Beeld in de categorie amusement.
De zanger speelt de rol van pianist Anthony in de voorstelling Aan Het Einde Van De Regenboog, met een hoofdrol voor Simone Kleinsma als Judy Garland. Voorafgaand aan Koninginnedag wordt Paul de Leeuw benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Na het succes in 2006 met Marco Borsato wordt Symphonica In Rosso een jaarlijks terugkerend evenement met telkens een andere hoofdact. Op 3 november is Paul de Leeuw in het Gelredome te Arnhem de hoofdartiest, begeleid door het symfonisch orkest Guido's Orchestra en omringd door verschillende muzikale gastartiesten. De single Blijf (Tot De Zon Je Komt Halen) is eind april een voorproefje van Symphonica In Rosso. Na de televisiereeks Ranking The Stars met bekende vrouwelijke Nederlanders gaat in het najaar een reeks van start met enkel mannelijke deelnemers. In het programma geven de gasten elkaar cijfers op basis van vragen. De Leeuw maakt onderdeel uit van de cast van de Nederlandse speelfilm Alles Is Liefde naar een idee van casting director Job Gosschalk. Het scenario is geschreven door Kim van Kooten. Paul de Leeuw wint eind oktober de Zilveren Televizier-Ster Man 2007.
Paul de Leeuw wint zowel de Gouden Televizierring voor Mooi! Weer De Leeuw als een Zilveren Televizier-Ster in de categorie beste mannelijke televisiepersoonlijkheid. De Leeuw werkt aan de terugkomst op televisie van het Vara-programma Top Of Flop dat in de jaren zestig werd gepresenteerd door Herman Stok.
Na de televisieshow Mooi! Weer De Leeuw volgt vanaf 12 september 2009 de show Lieve Paul die loopt tot februari 2010. Paul de Leeuw geeft op 25 juni 2009 samen met Cor Bakker het concert Paul En Cor Dichtbij, ter gelegenheid van Bakkers 25-jarige jubileum. Op veler verzoek krijgt het concert twee vervolgen, in augustus en oktober 2009. In maart 2010 keert De Leeuw terug op de televisie met het programma X de Leeuw, in augustus van dat jaar gevolgd door de dagelijkse latenight-talkshow MaDiWoDoVrijdagshow samen met Filemon Wesselink. De show is geen groot succes bij publiek en pers en wordt in mei 2011 voor het laatst uitgezonden. Op 6 oktober 2011 staat Paul de Leeuw met het Metropole Orkest in de Heineken Music Hall in Amsterdam.
Paul de Leeuw noemt zijn studioalbum Paul (maart) de meest persoonlijke tot nu toe. De plaat verschijnt in het jaar waarin hij 50 wordt. De opnamen vinden plaats in samenwerking met Guus Meeuwis en toetsenist Jan Willem Rozenboom. Zij tekenen voor de productie en zijn deels verantwoordelijk voor de composities. Naast zijn televisieprogramma Pau!l gaat De Leeuw op tournee langs vijftig theaters met zijn persoonlijke voorstelling Poephoofd.
In de discografie worden officiële opnamen die zijn uitgebracht van de betreffende persoon, band of ensemble per soort geluidsdrager chronologisch opgesomd. Meerdere uitgaven binnen hetzelfde jaar staan alfabetisch gerangschikt. Bij Gastbijdragen worden alleen bijdragen gelinkt aan platen van acts die een volledige vermelding hebben in de Muziekencyclopedie. Dit overzicht is bedoeld als index en biedt daarom geen volledige opsomming. Als muzikanten ook deel uitmaken van de bezetting van een band die in de encyclopedie staat, zijn de discografische gegevens terug te vinden bij de desbetreffende band.
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 1992 |
| Label | Brommerpech, 481095-2 |
| componist | Joop Stokkermans |
| tekstschrijver | Ivo de Wijs |
| gastmuzikant | Stephan Wienjus |
| producer | Henk Temming |
| gastmuzikant | John van Eijk |
| gastmuzikant | Ernö Olah |
| gastmuzikant | Cor Bakker |
| arrangeur | Dirk Keijzer |
| gastmuzikant | Wim Both |
| arrangeur | Cor Bakker |
| gastmuzikant | Gregor Overtoom |
| gastmuzikant | Ruud Breuls |
| gastmuzikant | Philip Kolb |
| producer | Cor Bakker |
| gastmuzikant | Gerhard Jeltes |
| gastmuzikant | Mariël van den Bos |
| tekstschrijver | Paula Patricio |
| gastmuzikant | Eddie Conard |
| gastmuzikant | Bert Meulendijk |
| Hitnotering |
14-11-1992, Albumlijst, 52 weken, plaats 2
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 1992 |
| Label | Brommerpech, 481096-2 |
| Hitnotering |
25-07-1992, Albumlijst, 41 weken, plaats 15
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 1993 |
| Label | Brommerpech, 481097-2 |
| tekstschrijver | Ivo de Wijs |
| gastmuzikant | Anita Meyer |
| Hitnotering |
15-05-1993, Albumlijst, 33 weken, plaats 3
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 1994 |
| Label | Brommerpech, 477795-2 |
| gastmuzikant | Rocq-e Harrell |
| gastmuzikant | Kees den Hoed |
| gastmuzikant | Bert Meulendijk |
| tekstschrijver | Coot van Doesburgh |
| arrangeur | Edwin Schimscheimer |
| componist | Edwin Schimscheimer |
| arrangeur | Cor Bakker |
| gastmuzikant | Cor Bakker |
| producer | Cor Bakker |
| arrangeur | Dirk Keijzer |
| arrangeur | John van Eijk |
| producer | John van Eijk |
| gastmuzikant | Han van Eijk |
| gastmuzikant | Humphrey Campbell |
| gastmuzikant | Carlo Campbell |
| gastmuzikant | Julya Lekranty |
| gastmuzikant | Rocq-e Harrell |
| gastmuzikant | Ruth Jacott |
| gastmuzikant | Charly Angenois |
| gastmuzikant | Gerhard Jeltes |
| gastmuzikant | Jel Jongen |
| gastmuzikant | Eelco Oudolf |
| gastmuzikant | Serge Plume |
| Bijzonderheden | inclusief bonus-cd Pump Up De Valium! met vijf liedjes van 'Bob en Annie' |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 1995 |
| Label | Brommerpech, PCD 483735 2 |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 1995 |
| Label | Brommerpech, 480881-2 |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | 2CD, 1996 |
| Label | Epic, PCD 484229 2 |
| engineer | Gert-Jan Blom |
| componist | Joop Stokkermans |
| tekstschrijver | Ivo de Wijs |
| gastmuzikant | Bert Meulendijk |
| Bijzonderheden | live opgenomen in het Luxor Theater Rotterdam op 7 en 8 januari 1996 |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 1997 |
| Label | Brommerpech, 489008-2 |
| gastmuzikant | Hans Eijkenaar |
| componist | Han Kooreneef |
| componist | Gerard Stellaard |
| componist | Jel Jongen |
| gastmuzikant | Edwin Schimscheimer |
| gastmuzikant | Wilbrand Meischke |
| componist | Bert Meulendijk |
| gastmuzikant | Bert Meulendijk |
| gastmuzikant | David de Marez Oyens |
| componist | Edwin Schimscheimer |
| tekstschrijver | Coot van Doesburgh |
| arrangeur | Bert Meulendijk |
| gastmuzikant | Han van Eijk |
| (onbekend) | Charly Angenois |
| gastmuzikant | Herman van Doorn |
| gastmuzikant | Mieke de Jong |
| gastmuzikant | Okkie Huysdens |
| gastmuzikant | Marcel Serierse |
| gastmuzikant | Allard Buwalda |
| gastmuzikant | Eelco Oudolf |
| gastmuzikant | Jel Jongen |
| gastmuzikant | Serge Plume |
| gastmuzikant | Martin Gort |
| gastmuzikant | John van Eijk |
| producer | John van Eijk |
| engineer | Okkie Huysdens |
| gastmuzikant | Hubert Heeringa |
| Hitnotering |
22-11-1997, Albumlijst, 42 weken, plaats 2
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 1999 |
| Label | Brommerpech, 496279-2 |
| gastmuzikant | Martin Verdonk |
| componist | Fons Merkies |
| componist | Joop Stokkermans |
| tekstschrijver | Ivo de Wijs |
| componist | Paul de Munnik |
| componist | Thomas Acda |
| componist | Harry Bannink |
| tekstschrijver | Rob Chrispijn |
| componist | Henny Vrienten |
| tekstschrijver | Coot van Doesburgh |
| componist | Fernando Lameirinhas |
| Hitnotering |
16-10-1999, Albumlijst, 23 weken, plaats 5
15-04-2000, Albumlijst, 3 weken, plaats 78 13-05-2000, Albumlijst, 1 week, plaats 88 |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 2001 |
| Label | Sony |
| componist | Harry Bannink |
| Bijzonderheden | muziek uit de gelijknamige musical |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 2001 |
| Label | Columbia |
| Hitnotering |
20-01-2001, Albumlijst, 7 weken, plaats 38
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 2001 |
| Label | Brommerpech |
| tekstschrijver | Han Kooreneef |
| Hitnotering |
09-06-2001, Albumlijst, 6 weken, plaats 10
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 2003 |
| Label | Bridge Entertainment Group, 2442035 |
| tekstschrijver | Ivo de Wijs |
| componist | John van Eijk |
| Bijzonderheden | kinderplaat |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | 2CD, 2004 |
| Label | Universal, 986 665-4 |
| arrangeur | Gerbrand Westveen |
| componist | Henny Vrienten |
| componist | Willem Ennes |
| componist | Harry Bannink |
| componist | Bram Vermeulen |
| tekstschrijver | Coot van Doesburgh |
| componist | Edwin Schimscheimer |
| dirigent | Dick Bakker |
| arrangeur | Cor Bakker |
| componist | Jaap Valkhoff |
| arrangeur | Tom Bakker |
| arrangeur | Willem Friede |
| componist | Peter Groenendijk |
| arrangeur | Henk Huizinga |
| Hitnotering |
01-05-2004, Albumlijst, 6 weken, plaats 35
19-06-2004, Albumlijst, 1 week, plaats 96 |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 2005 |
| Label | Universal, 987 057-9 |
| producer | Rob van Donselaar |
| gastmuzikant | Jan Kooper |
| gastmuzikant | Daniël Lohues |
| engineer | Frans Hendriks |
| tekstschrijver | Coot van Doesburgh |
| gastmuzikant | Cor Bakker |
| componist | Joris Rasenberg |
| tekstschrijver | Joris Rasenberg |
| gastmuzikant | Sami El Ghousli |
| gastmuzikant | Hassan El Ghousli |
| gastmuzikant | Roel Denteneer |
| gastmuzikant | Dieter van der Westen |
| gastmuzikant | Joost Kurstjens |
| gastmuzikant | Khalid Jakhlal |
| gastmuzikant | Ilyas Arbi |
| gastmuzikant | Majid Douhou |
| gastmuzikant | Wouter van der Dennen |
| Hitnotering |
02-04-2005, Albumlijst, 14 weken, plaats 5
02-12-2005, Albumlijst, 3 weken, plaats 94 |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 2006 |
| Label | Universal, 170 544-3 |
| gastmuzikant | Jan Smit |
| gastmuzikant | André Hazes |
| gastmuzikant | Ruth Jacott |
| gastmuzikant | Simone Kleinsma |
| gastmuzikant | Gerard Alderliefste |
| gastmuzikant | Arnd Broeke |
| gastmuzikant | Luc De Bruin |
| gastmuzikant | Fernando Lameirinhas |
| gastmuzikant | Raffaëla |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 2012 |
| Label | Universal, 2979505 |
| gastmuzikant | Angelo de Rijke |
| gastmuzikant | Stefan Blankestijn |
| engineer | Bart Wagemakers |
| gastmuzikant | Eelco Oudolf |
| producer | Jan Willem Rozenboom |
| componist | Guus Meeuwis |
| gastmuzikant | Hein Offermans |
| gastmuzikant | Benny Ludemann |
| gastmuzikant | Bart Wagemakers |
| producer | Guus Meeuwis |
| gastmuzikant | Jel Jongen |
| gastmuzikant | Edwin Beekmans |
| gastmuzikant | Pieter Hunfeld |
| componist | Jan Willem Rozenboom |
| gastmuzikant | Marcel de Groot |
| gastmuzikant | Martijn Bosman |
| gastmuzikant | Serge Plume |
| gastmuzikant | Allard Buwalda |
| gastmuzikant | Marc Meeuwis |
| gastmuzikant | Martijn van Agt |
| Bijzonderheden | bevat ook bijdragen van de Belgische muzikanten Mark Steylaerts, Karel Steylaerts, Eric Baeten, Philippe Allard, Bart Lemmens en Griet François |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1991 |
| Label | Varagram |
| B-kant | Vlieg Met Me Mee |
| Hitnotering |
06-07-1991, Top 40, 6 weken, plaats 14
|
| Bijzonderheden | als Bob de Rooy |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1992 |
| Label | Varagram |
| B-kant | Gebabbel |
| gastmuzikant | Willeke Alberti |
| Hitnotering |
07-11-1992, Top 40, 14 weken, plaats 2
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1993 |
| Label | Dino |
| tekstschrijver | Lisa Boray |
| componist | Ton op 't Hof |
| gastmuzikant | Ruth Jacott |
| componist | Guus Westdorp |
| Hitnotering |
03-07-1993, Top 40, 10 weken, plaats 5
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1993 |
| Label | Varagram, VCD 659183 1 |
| B-kant | In De Ghetto |
| componist | Henk Temming |
| arrangeur | Henk Temming |
| producer | Henk Temming |
| arrangeur | Sander van Herk |
| producer | Sander van Herk |
| Hitnotering |
17-04-1993, Top 40, 5 weken, plaats 26
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1993 |
| Label | EMI |
| gastmuzikant | André Hazes |
| Hitnotering |
04-09-1993, Top 40, 7 weken, plaats 23
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1993 |
| Label | Varagram |
| Hitnotering |
20-02-1993, Top 40, 6 weken, plaats 4
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1993 |
| Label | Varagram, VCD 659989 1 |
| B-kant | Waarheen Waarvoor |
| gastmuzikant | Ruth Jacott |
| gastmuzikant | Humphrey Campbell |
| producer | Cor Bakker |
| producer | John van Eijk |
| Hitnotering |
11-12-1993, Top 40, Tip
|
| Bijzonderheden | als Annie de Rooy |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1994 |
| Label | Brommerpech, 6610711 |
| B-kant | Wacht Nog Wat |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1994 |
| Label | Brommerpech, 6608101 |
| B-kant | Ik Ben Zo Blij Dat Ik Een Vrouw Ben |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1995 |
| Label | Brommerpech, 6628401 |
| B-kant | My Life Is A Filmpje |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1995 |
| Label | Brommerpech, 6614341 |
| B-kant | 10 Tineke 10 |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1996 |
| Label | Brommerpech, 6632151 |
| B-kant | Blijf Bij Mij (live) |
| producer | Cor Bakker |
| producer | John van Eijk |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1996 |
| Label | Brommerpech, 6634341 |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1997 |
| Label | Brommerpech, 6654691 |
| B-kant | KL 204 |
| Hitnotering |
27-12-1999, Top 40, Tip
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1997 |
| Label | Brommerpech, 6650601 |
| B-kant | Wacht Op Jou |
| Hitnotering |
11-10-1997, Top 40, 20 weken, plaats 3
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1997 |
| Label | Brommerpech, PCD 664359 1 |
| B-kant | Als Ik Jou Zie |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1999 |
| Label | Brommerpech, PCDS 668512 1 |
| B-kant | Afscheid |
| componist | Henny Vrienten |
| tekstschrijver | Coot van Doesburgh |
| producer | John van Eijk |
| Bijzonderheden | Live opgenomen in de Watertoren Studio op 28 en 29 augustus 1999 |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1999 |
| Label | Onbekend |
| B-kant | Ik Heb Je Nodig |
| gastmuzikant | Jel Jongen |
| Hitnotering |
15-01-2000, Top 40, 7 weken, plaats 14
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1999 |
| Label | Brommerpech |
| B-kant | Geef Me De Zomer |
| Hitnotering |
02-10-1999, Top 40, Tip
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 2000 |
| Label | Epic |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 2001 |
| Label | Columbia |
| gastmuzikant | Bas Van Toor |
| gastmuzikant | Adriaan Van Toor |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 2003 |
| Label | Bridge Entertainment Group, 24.42036 |
| B-kant | Naar De Speeltuin |
| componist | John van Eijk |
| producer | John van Eijk |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 2004 |
| Label | Universal, 986 642-0 |
| B-kant | Integratiepolonaise/Bob de Grote Man van Rotterdam |
| tekstschrijver | Coot van Doesburgh |
| componist | Edwin Schimscheimer |
| gastmuzikant | Dick Bakker |
| Bijzonderheden | Paul de Leeuw samen met het Metropole Orkest ol.v. Dick Bakker |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 2005 |
| Label | Universal, 987 128-9 |
| B-kant | Multiculti |
| producer | Rob van Donselaar |
| componist | Daniël Lohues |
| tekstschrijver | Daniël Lohues |
| tekstschrijver | Sami El Ghousli |
| Bijzonderheden | De A-kant is geschreven door Daniël Lohues; de B-kant is samen met de band Kasba |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 2005 |
| Label | Universal, 987 057-8 |
| B-kant | Gelukkigst |
| producer | Rob van Donselaar |
| tekstschrijver | Coot van Doesburgh |
| componist | Joris Rasenberg |
| tekstschrijver | Joris Rasenberg |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 2005 |
| Label | Universal, 987 385-6 |
| B-kant | Liefsteling |
| producer | Rob van Donselaar |
| tekstschrijver | Edward van de Vendel |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 2006 |
| Label | PIAS |
| Hitnotering |
12-08-2006, Top 40, 3 weken, plaats 38
|
| Bijzonderheden | samen met Alderliefste |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 2007 |
| Label | Universal, 173450-3 |
| producer | Jeroen Englebert |
| producer | Pim Koopman |
| engineer | Patrick Mühren |
| componist | Jan Groenteman |
| tekstschrijver | Jan Groenteman |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | DVD, 2008 |
| Label | Universal, 178 865-8 |
| Bijzonderheden | box met 6 dvd's met 22 uur televisiehoogtepunten uit de 25jarige televisiecarrière van Paul de Leeuw met fragmenten uit o.a. Schreeuw Van De Leeuw, Laat De Leeuw, PaPaul en Mooi! Weer De Leeuw |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1992 |
| Label | Varagram |
| gastmuzikant | Paul de Leeuw |
| Hitnotering |
07-11-1992, Top 40, 14 weken, plaats 2
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1993 |
| Label | Dino, DNCS 2113 |
| tekstschrijver | Lisa Boray |
| gastmuzikant | Paul de Leeuw |
| componist | Guus Westdorp |
| Hitnotering |
03-07-1993, Top 40, 10 weken, plaats 5
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 1993 |
| Label | EMI, 8720272 |
| gastmuzikant | Paul de Leeuw |
| Hitnotering |
04-09-1993, Top 40, 7 weken, plaats 23
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 1993 |
| Label | EMI, 7243 82747 72 7 |
| componist | John van de Ven |
| arrangeur | John van de Ven |
| componist | Jeroen Englebert |
| componist | Pim Koopman |
| gastmuzikant | Paul de Leeuw |
| componist | Emile Hartkamp |
| componist | Jacques Verburgt |
| producer | Jacques Verburgt |
| gastmuzikant | Jacques Verburgt |
| componist | Hans Aalbers |
| componist | Frank Dieters (1) |
| componist | Kees Rietveld |
| Hitnotering |
25-09-1993, Albumlijst, 14 weken, plaats 17
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 1993 |
| Label | Dino, DNCD 1357 |
| gastmuzikant | Rocq-e Harrell |
| componist | Gina de Wit |
| gastmuzikant | Han van Eijk |
| gastmuzikant | Paul de Leeuw |
| producer | Cor Bakker |
| gastmuzikant | Humphrey Campbell |
| gastmuzikant | Julya Lekranty |
| gastmuzikant | Pim Roos |
| arrangeur | Harry van Hoof |
| dirigent | Harry van Hoof |
| arrangeur | Hans Vermeulen |
| producer | Hans Vermeulen |
| arrangeur | Piet Souer |
| arrangeur | Edwin Schimscheimer |
| arrangeur | Rik Elings |
| Hitnotering |
01-05-1993, Albumlijst, 23 weken, plaats 30
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | 3CD, 1995 |
| Label | EMI, 8341282 002 |
| gastmuzikant | Kaz Lux |
| gastmuzikant | Paul de Leeuw |
| producer | Jacques Verburgt |
| gastmuzikant | Jacques Verburgt |
| Hitnotering |
22-07-1995, Albumlijst, 9 weken, plaats 60
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 2002 |
| Label | Warner, 93723 CD |
| gastmuzikant | Paul de Leeuw |
| gastmuzikant | Loes Luca |
| Bijzonderheden | filmmuziek bij de gelijknamige film van Pieter Kramer |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 2004 |
| Label | CNR, 2005412 |
| gastmuzikant | Thé Lau |
| gastmuzikant | Paul de Leeuw |
| arrangeur | Reyn Ouwehand |
| gastmuzikant | Reyn Ouwehand |
| producer | Reyn Ouwehand |
| gastmuzikant | Michael Varekamp |
| gastmuzikant | Jeroen Kleijn |
| gastmuzikant | Teije Hylkema |
| gastmuzikant | Erik de Jong |
| gastmuzikant | Yfke de Jong |
| gastmuzikant | Tjalling Hylkema |
| gastmuzikant | Judith Wijzenbeek |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | DVD, 2006 |
| Label | Zapato |
| gastmuzikant | Rens van der Zalm |
| gastmuzikant | Paul de Leeuw |
| engineer | Henk Temming |
| gastmuzikant | Charles Nagtzaam |
| gastmuzikant | Gerard Alderliefste |
| gastmuzikant | Arnd Broeke |
| gastmuzikant | Luc De Bruin |
| gastmuzikant | Christan Grotenbreg |
| gastmuzikant | Frank Boeijen |
| Bijzonderheden | registratie van optreden op 19 september2006 in Carré; inclusief cd |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | DVD, 2006 |
| Label | Trusten, 0946 3509902 |
| gastmuzikant | Trijntje Oosterhuis |
| producer | Paul de Leeuw |
| gastmuzikant | Raymond van het Groenewoud |
| gastmuzikant | Paskal Jakobsen |
| gastmuzikant | Bas Kennis |
| gastmuzikant | Peter Slager |
| gastmuzikant | Lilian Vieira |
| gastmuzikant | Norman Bonink |
| gastmuzikant | Dhroeh Nankoe |
| gastmuzikant | Frank Boeijen |
| Bijzonderheden | inclusief cd |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 2006 |
| Label | Sony |
| gastmuzikant | Paul de Leeuw |
| Hitnotering |
03-06-2006, Top 40, Tip
|
| Bijzonderheden | duet met Paul de Leeuw |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CDS, 2006 |
| Label | PIAS |
| gastmuzikant | Paul de Leeuw |
| Hitnotering |
12-08-2006, Top 40, 3 weken, plaats 38
|
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 2007 |
| Label | EMI, 5090832 |
| gastmuzikant | Trijntje Oosterhuis |
| gastmuzikant | Paul de Leeuw |
| gastmuzikant | René Froger |
| gastmuzikant | Guus Meeuwis |
| gastmuzikant | Karin Bloemen |
| gastmuzikant | Cor Bakker |
| gastmuzikant | Frans Bauer |
| gastmuzikant | Wolter Kroes |
| gastmuzikant | Marianne Weber |
| gastmuzikant | Roxeanne Hazes |
| gastmuzikant | André Hazes Jr. |
| gastmuzikant | Xander de Buisonjé |
| gastmuzikant | Peter Beense |
| gastmuzikant | Gerard Joling |
| producer | Tom Peters |
| Bijzonderheden | postuum opgenomen duettenalbum |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | CD, 2008 |
| Label | Music & Words, CUP 8036 |
| gastmuzikant | Paul de Leeuw |
| gastmuzikant | Frans Pollux |
| gastmuzikant | Guus Meeuwis |
| gastmuzikant | Jan Willem Rozenboom |
| gastmuzikant | Nonnie Rosenberg |
| gastmuzikant | Nous'che Rosenberg |
| gastmuzikant | Stochelo Rosenberg |
| gastmuzikant | Jack Poels |
| gastmuzikant | Nick Schilder |
| gastmuzikant | Simon Keizer |
| gastmuzikant | Claudia de Breij |
| gastmuzikant | Ad van Meurs |
| gastmuzikant | Ankie Keultjes |
| gastmuzikant | Frank Lammers |
| producer | Tjeerd van Zanen |
| gastmuzikant | Bennie Jolink |
| gastmuzikant | Izaline Calister |
| gastmuzikant | JW Roy |
| Bijzonderheden | jubileumalbum met bewerkingen van liedjes uit het repertoire van Gerard van Maasakkers, uitgevoerd door Nederlandse en buitenlandse artiesten |
| Act | Paul de Leeuw |
| Type en jaar | DVD, 2009 |
| Label | Alpha Centauri Entertainment, ACE 10522 |
| gastmuzikant | André van Duin |
| gastmuzikant | Paul de Leeuw |
| gastmuzikant | Ted de Braak |
| Bijzonderheden | vier dvd's met een overzicht televisieoptredens vanaf de beginjaren van de Willeke Alberti's carrière |
1976
Rob Chrispijn
1981
Don Quishocking
1985
Cor Bakker
1985
Doe Maar
1985
George Groot
1986
Cocktail Trio
1987
Coen van Vrijberghe de Coningh
1988
Kees den Hoed
1989
Henny Vrienten
1991
Bert Meulendijk
1991
Henk Temming
1991
Ivo de Wijs
1991
Joop Stokkermans
1991
Stella
1992
Bam To Bam Bam
1992
Nadieh
1992
Willeke Alberti
1993
Allard Buwalda
1993
Guus Westdorp
1993
Humphrey Campbell
1993
Jel Jongen
1993
Lisa Boray
1993
Ruth Jacott
1995
Ben Cramer
1996
Gerard Stellaard
1996
Loïs Lane
1997
Liesbeth List
1998
Dolly Dots
1998
Fernando Lameirinhas
1998
Jacques Herb
1998
Tom Bakker
1999
Double Date
1999
Tamara Tol
1999
Tony Neef
1999
Twarres
2000
Metropole Orkest
2001
André Hazes
2001
Bassie & Adriaan
2001
Carice van Houten
2001
Harry Bannink
2001
Jenny Arean
2001
Sandra Reemer
2002
Anneke Grönloh
2002
Annie M.G. Schmidt
2002
Eric Dikeb
2004
Dina Medina
2004
Drukwerk
2005
Abel
2005
Adriana Romijn
2005
Anton Goudsmit
2005
Daniël Lohues
2005
Fernando Lameirinhas
2005
Kasba
2005
Mindmenders
2005
New Cool Collective
2005
Raffaëla
2005
Skik
2006
Liesbeth List
2006
Marco Borsato
2006
Nick & Simon
2006
Pim Koopman
2007
Patrick Mühren
2007
Shane Shu
2008
Gerard van Maasakkers
2008
Jordy van Loon
2008
Tjeerd Oosterhuis
2010
Joris Linssen & Caramba
2010
Laura Jansen
2012
Toppers