René And His Alligators
René Nodelijk speelt eerst in de Haagse Rocking Sensation Boys. Met zijn eigen groep René and His Alligators maakt hij instrumentale rock 'n roll à la The Shadows en The Ventures. Tussen 1961 en 1965 maken de Alligators vele singles en vier ep's. Hun bekendste nummer is Guitar Boogie, dat ...
René Nodelijk
gitaar
Hans Waterman
drums
Albert Doornik
gitaar
Anja Exterkate
zang
Fred Severin
basgitaar
Ruud Schoonewelle
basgitaar
Hans Emmerik (1)
gitaar
Wim Zech
drums
Gerrit Groenhof
drums
Peter Riethof
drums
Louis Blonk
drums
Pim Veeren
basgitaar
Richard van der Kraats
drums
Peter de la Haye
basgitaar
André Serban
basgitaar
Piet Zanstra
basgitaar
Hans Vermeulen
basgitaar
Ed Bekking
gitaar
Leo Bennink
gitaar
Ton van de Graaf
gitaar
Ton Schattelijn
klarinet, piano
Cor van der Beek
drums
Peter van Calck
gitaar
René Nodelijk speelt eerst in de Haagse Rocking Sensation Boys. Met zijn eigen groep René and His Alligators maakt hij instrumentale rock 'n roll à la The Shadows en The Ventures. Tussen 1961 en 1965 maken de Alligators vele singles en vier ep's. Hun bekendste nummer is Guitar Boogie, dat jarenlang fungeerde als herkenningsmelodie van het Veronica-radioprogramma Goud van Oud. De groep kent vele bezettingswisselingen; de later bekend geworden Hans Vermeulen en Cesar Zuiderwijk spelen korte tijd mee. Nadat de groep als Alligators nog een single heeft opgenomen werkt men tot 1977 als dansorkest onder de naam Toby Collar. In 1977 wordt rond zijn tweede vrouw Anja Exterkate de groep Renée geformeerd. In 1982 gaat Anja als Renée solo. Enkele jaren later storten zij zich herenigd als Renée & the Alligators in het goud-van-oud-circuit.
De Haagse Rocking Sensation Boys behoren tot de eerste rock 'n rollgroepen van het land. De groep bestaat van april 1958 tot september 1959. Met de Rocking Sensation Boys doet gitarist René Nodelijk mee aan een Elvis-imitatiewedstrijd in Den Haag. Hij wordt, gekleed in een felgeel zijden overhemd en getooid met een imposante vetkuif, derde. Een optreden van de Tielman Brothers maakt diepe indruk op hem. In 1959 worden de Rocking Sensation Boys de begeleidingsband van Rein de Vries, wat leidt tot conflicten. René stapt uit de band en formeert een eigen groep, The Alligators. De eerste bezetting bestaat naast Nodelijk uit Hans Emmerik (gitaar), Ton Schattelijn (piano, klarinet) en Richard van der Kraats (drums).
Rocking Sensation Boys Tielman Brothers
René and His Alligators doen mee aan een talentenjacht in Vlaardingen, waaraan ook de Rocking Sensation Boys en enkele gerenommeerde Indo-bands meedoen. Ze winnen en worden geduchte concurrenten van hun als voorbeeld dienende Indo-bands. De band begeleid zanger Paul Gimbell op zijn single Sugar Bowl Rock.
In 1960 wordt René Nodelijk uitgeroepen tot 'Neerlands ruigste rocker', maar Tuney Tunes constateert desondanks dat hij 'beslist geen nozem is, maar studeert aan het conservatorium.' Nodelijk studeerde gitaar en viool aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. De eerste single verschijnt op CNR: So Mad. Emmerik en Schattelijn hebben de band verlaten en worden vervangen door slaggitarist Ton van de Graaf en bassist Pim Veeren.
November 1961 vertrekt de groep voor drie maanden naar West-Duitsland. Het bevalt slecht en de groep keert huiswaarts zonder bassist Pim Veeren, die overstapt naar de ook in Duitsland actieve Crazy Rockers. Hij wordt vervangen door Ruud Schoonewelle. Met Eddy W. van Hemert als manager treedt de groep op met instrumentaal repertoire à la The Ventures. Via Van Hemert komen The Alligators in contact met Phonogram. Voor het label gaan de muzikanten een Hilversumse studio in waar ze vier nummers opnemen: Alligator's Dance, Theme From Limelight (een compositie van Charles Chaplin), Gipsy Rock en My Happiness (een hit van Connie Francis).
In mei treden René and His Alligators op tijdens een door het tienerblad Teenagercall georganiseerde show. René Nodelijk zet een instrumentale versie op plaat van het nummer Heisser Sand, dat op dat moment een grote hit is in Duitsland. De vierde single Guitar Boogie is succesvol in het Nederlandse hitparade. In september werkt de band samen met Wim Goossen en Piet Oomen, beter bekend als The Telstars. Drummer Richard van der Kraats wordt vervangen door Wim Zech. Samen met The Telstars nemen René and His Alligators de nummers Sealed With a Kiss en True Love op. Aan het eind van het jaar verschijnt het nummer Telstar (bekend van The Tornados) op een Franse EP.
René and His Alligators zijn met grote regelmaat in Den Haag te zien, onder meer elke maandagavond in Piccadilly (waar tegenwoordig de Tweede Kamer is gevestigd). De single Bonanza is een bewerking van de openingstune van de gelijknamige Amerikaanse televisieserie. De B-kant van de single Sweet Georgia Brown is Black Swan, vrij naar het Zwanenmeer van Tchaikowsky. Ruud Schoonewelle moet in dienst en wordt vervangen door Peter de la Haye.
Tussen 1964 en 1967 wisselt de bezetting met grote regelmaat. Bassist André Serban komt in de plaats van Peter la Hay en de plek van Ton de Graaf wordt ingenomen Hans Vermeulen. Vermeulen heeft dan al vier jaar muziekles gehad van René Nodelijk. Aan het eind van het jaar wordt Vermeulen opgevolgd door gitarist Ed Bekking en is Ruud Schoonewelle weer terug van zijn diensttijd. Louis Blonk gaat achter de drumkit zitten. In 1964 begeleiden René & The Alligators het vocale kwartet de Fouryo's in hun liedje De Kleinste.
In de beatnummers She Broke My Heart en I Can Wait is gitarist Nodelijk ook als vocalist te horen. De single I Feel Like Crying verschijnt in 1967 onder de naam The Alligators. Als zanger en toetsenist Frank Bianchi zich in 1967 bij de band voegt wordt de naam veranderd in Toby Collar waarmee in de eerste helft van de jaren zeventig platen worden gemaakt en optredens gedaan.
Onder de naam Dutch Garden maakt Toby Collar een single. Toby Collar is gedurende de jaren zeventig actief als dansorkest.
Op instigatie van producer Bert Schouten gaat René Nodelijk weer rock-'n-roll spelen onder de naam René & The Alligators. Als de groep met zangeres Anja Exterkate (de tweede vrouw van Nodelijk) bij CNR een contract krijgt wordt de bandnaam ingekort tot Renée. Tussen 1978 en 1982 heeft de groep enkele hits, waaronder rock-'n-roll-klassiekers als Sweet Nothings en A Whole Lotta Shakin' Goin' On.
De groep profiteert van de herleefde belangstelling voor de (Neder-)pophistorie en treedt regelmatig op. Guitar Boogie fungeert jarenlang als herkenningsmelodie van het Veronica-radioprogramma Goud van Oud. Op initiatief van drummer Cor van der Beek (Shocking Blue) en bassist Fred Severin (Daddy's Act) is de groep weer op de podia te zien als Renée and the Alligators. Vanaf 2004 bestaat de band naast Nodelijk, Exterkate en Severin uit gitarist Albert Doornik en drummer Hans Waterman.
In mei verschijnt de drie cd's tellende compilatie The Complete Collection '59-'70. Zoals de titel aangeeft staan hierop alle nummers uit de carrière van de band, inclusief de single met zanger Paul Gimbell, opnamen met de Fouryo's en The Telstars en de platen onder de namen Toby Collar, Dutch Garden en Renée. Onder die laatste naam is zangeres Anja Exterkate ook nog steeds solo actief, begeleid door leden van The Alligators.
In de discografie worden officiële opnamen die zijn uitgebracht van de betreffende persoon, band of ensemble per soort geluidsdrager chronologisch opgesomd. Meerdere uitgaven binnen hetzelfde jaar staan alfabetisch gerangschikt. Bij Gastbijdragen worden alleen bijdragen gelinkt aan platen van acts die een volledige vermelding hebben in de Muziekencyclopedie. Dit overzicht is bedoeld als index en biedt daarom geen volledige opsomming. Als muzikanten ook deel uitmaken van de bezetting van een band die in de encyclopedie staat, zijn de discografische gegevens terug te vinden bij de desbetreffende band.
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | LP, 1967 |
| Label | Fontana, QY 826401 |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | LP, 1972 |
| Label | Fontana, QY 6428042 |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 3CD, 2005 |
| Label | Hunter, HMR 15942 |
| Bijzonderheden | compilatie |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1960 |
| Label | CNR, UH 9488 |
| B-kant | Knockin' On Your Window |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1961 |
| Label | Fontana, TE 463247 |
| B-kant | Theme From 'limelight'/gypsy Rock/my Happiness |
| producer | Bert Schouten |
| producer | Jan de Winter |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1961 |
| Label | Fontana, TF 266284 |
| B-kant | Theme From 'limelight' |
| producer | Bert Schouten |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1961 |
| Label | Fontana, TF 266285 |
| B-kant | My Happiness |
| producer | Bert Schouten |
| producer | Jan de Winter |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1962 |
| Label | Fontana, TF 266345 |
| B-kant | In The Mood |
| producer | Bert Schouten |
| producer | Jan de Winter |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1962 |
| Label | Fontana, TF 266344 |
| B-kant | Granada |
| producer | Jan de Winter |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1962 |
| Label | Fontana, TE 463272 |
| B-kant | Granada/guitar Boogie/in The Mood |
| producer | Bert Schouten |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1962 |
| Label | Fontana, TF 266370 |
| B-kant | Rinky Dink |
| producer | Jan de Winter |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1962 |
| Label | Fontana, TE 463282 |
| B-kant | Rinky Dink/two Guitars/la Comparsa |
| producer | Bert Schouten |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1962 |
| Label | Fontana, TE 463283 |
| B-kant | Rinky Dink/heisser Sand/guitar Boogie |
| producer | Bert Schouten |
| producer | Jan de Winter |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1962 |
| Label | Fontana, TF 266374 |
| B-kant | La Comparsa |
| producer | Bert Schouten |
| producer | Jan de Winter |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1963 |
| Label | Fontana, YF 278006 |
| B-kant | Dansevise |
| producer | Bert Schouten |
| producer | Jan de Winter |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1963 |
| Label | Fontana, YF 278010 |
| B-kant | Black Swan |
| producer | Bert Schouten |
| producer | Jan de Winter |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1964 |
| Label | Fontana, YF 278051 |
| B-kant | Gypsy Rock |
| producer | Bert Schouten |
| producer | Jan de Winter |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1964 |
| Label | Fontana, YF 278023 |
| B-kant | Let's Do The Slop |
| producer | Bert Schouten |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1964 |
| Label | Fontana, YF 278072 |
| B-kant | In The Mood |
| producer | Bert Schouten |
| producer | Jan de Winter |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1964 |
| Label | Telstar |
| B-kant | ... |
| producer | Bert Schouten |
| Hitnotering |
30-05-1964, Top 40, 4 weken, plaats 47
|
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1964 |
| Label | Fontana, YF 278018 |
| B-kant | Bust Out |
| producer | Bert Schouten |
| producer | Jan de Winter |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1965 |
| Label | Decca, BU 70010 |
| producer | Bert Schouten |
| producer | Jan de Winter |
| Bijzonderheden | split met The Lords; de bijdragen van René and His Alligators zijn Eurovisie Mars en Twelfth Street Rag |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1965 |
| Label | Decca, AT 10113 |
| B-kant | Twelfth Street Rag |
| producer | Bert Schouten |
| producer | Jan de Winter |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1965 |
| Label | Decca, AT 10169 |
| B-kant | I Can Wait |
| producer | Bert Schouten |
| producer | Jan de Winter |
| Bijzonderheden | onder de naam René and His Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1966 |
| Label | Decca, AT 10202 |
| B-kant | Laughin' In The Rain |
| producer | Jan de Winter |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1967 |
| Label | Decca, AT 10243 |
| B-kant | I'm On The Run |
| producer | Bert Schouten |
| producer | Jan de Winter |
| Bijzonderheden | onder de naam The Alligators |
| Act | Renée & The Alligators |
| Type en jaar | 7", 1982 |
| Label | Fontana, QY 6017283 |
| B-kant | In The Mood |
| Bijzonderheden | re-release van de single uit 1962 |
Er is nog geen audio- of videomateriaal aanwezig.
Zelf audio of video toevoegen
1957
Jan de Winter
1960
Bert Schouten
1967
Robbie van Leeuwen
1967
The Motions
1967
Toby Collar
1983
Solution
1990
The Atmospheres
2008
The InCrowd