MAX VAN EGMOND
Max van Egmond
Met vijfenveertig jaren van concerten over de hele wereld en een belangrijke lespraktijk in binnen- en buitenland kan Max van Egmond bogen op een bijzondere staat van dienst. Met name door zijn uitvoeringen en opnamen van de vocale composities van Johann Sebastian Bach heeft hij zich op bijzondere wijze ...
Instrumenten
bas-bariton
Genoemd in de biografie van
1969
Nelly van der Spek
1970
Marjanne Kweksilber
1973
Marius van Altena
1983
Sytse Buwalda
Biografie Max van Egmond
Met vijfenveertig jaren van concerten over de hele wereld en een belangrijke lespraktijk in binnen- en buitenland kan Max van Egmond bogen op een bijzondere staat van dienst. Met name door zijn uitvoeringen en opnamen van de vocale composities van Johann Sebastian Bach heeft hij zich op bijzondere wijze onderscheiden. Zijn repertoire strekt zich uit van barok tot hedendaags, met een voorkeur voor oude muziek. Vooral zijn uitvoeringen en opnamen van de vocale composities van Bach zijn van bijzonder hoge kwaliteit. Van Egmond werkt samen met vele internationaal bekende dirigenten, instrumentalisten en zangers. Hij heeft tevens naam gemaakt als coach van zangers en sprekers en als docent van masterclasses bij de zomeracademie voor Oude Muziek in Oberlin (Verenigde Staten) en in Mateus (Portugal). Ook heeft hij deelgenomen aan vele examencommissies en jury's.
1936
Max Rudolf van Egmond wordt op 1 februari 1936 te Semarang, Java (voormalig Nederlands Indië) geboren.
1946 - 1954
Het gezin Van Egmond verhuist naar Hilversum, Nederland. Na het eindexamen HBS-A studeert Max aanvankelijk psychologie en sociologie aan de Universiteit van Utrecht. Hij neemt les bij zangpedagoge Tine van Willigen-de Lorme in Hilversum en bij Anthon van der Horst. Op achttienjarige leeftijd wordt Van Egmond lid van het koor van de de Nederlandse Bachvereniging in Naarden en maakt hij zijn professionele debuut met uitvoeringen van de Mattheüs-passie.
1956 - 1959
Door zijn goede dictie en welluidende stem wordt Max van Egmond nieuwslezer bij de Radio Nieuwsdienst van het ANP.
1959
Max van Egmond is een van de prijswinnaars van het Vocalistenconcours in 's-Hertogenbosch en van het internationale vocalistenconcours in Brussel. Deze successen vormen het begin van een belangrijke grote internationale carrière. Op 19 september geeft hij zijn eerste officiële zangrecital in het Haags Gemeentemuseum.
1964 - 1965
Max van Egmond wint de tweede prijs bij de Internationaler Musikwettbewerb der Rundfunkanstalten der Bundesrepublik Deutschland in München. Hij zingt de baritonpartij van de opera-buffa van Jurriaan Andriessen 'Het zwarte blondje', geschreven voor de stichting Schoolconcerten. Vanaf 1965 zingt hij bij Bach-opnames van Telefunken onder leiding van Gustav Leonhardt, Nikolaus Harnoncourt en Frans Brüggen.
1969
Voor de grammofoonplaat 'Songs of the Baroque Era' ontvangt Van Egmond zijn eerste Edison.
1972 - 1995
Max van Egmond is docent zang en interpretatie aan het Amsterdams Muzieklyceum, later het Sweelinck Conservatorium. In 1984 verschijnt bij uitgeverij Thieme in Zutphen de biografie 'Max van Egmond, toonaangevend kunstenaar', geschreven door Julie Muller.
1999
Max van Egmond stopt met het geven van recitals en wordt lid van het koor van de Westerkerk.
Discografie Max van Egmond
Albums | Singles | Compilaties | Overig | Gastbijdragen
Amarilli mia bella
Act | Max van Egmond |
Type en jaar | CD, 1987 |
Label | Etcetera, KTC 1056 |
Bijzonderheden | liederen van Claudio Monteverdi, Giulio Caccini en Giovanni Picchi, met Chris Farr op klavecimbel |
F. Schubert - Winterreise
Act | Max van Egmond |
Type en jaar | CD, 1989 |
Label | Channel Classics, CCS 0190 |
Bijzonderheden | met Jos van Immerseel, fortepiano |
J.S. Bach - Kreuzstabkantate, Kantate 'Ich habe genug'
Act | Max van Egmond |
Type en jaar | CD, 1989 |
Label | RCA, GD 71956 |
dirigent | Frans Brüggen |
Motetti ed Arie a basso solo
Act | Max van Egmond |
Type en jaar | CD, 1989 |
Label | Ricercar, RIC 054032 |
Bijzonderheden | met Ricercar Consort |
Gabriel Fauré - La Bonne Chanson
Act | Max van Egmond |
Type en jaar | CD, 1990 |
Label | Channel Classics, CCS 8295 |
Bijzonderheden | met Jos van Immerseel, fortepiano |
Musica Neerlandica
Act | Max van Egmond |
Type en jaar | CD, 1996 |
Label | SCB, SCB 95193 |
componist | Jacob van Eyck |
componist | Cornelis Thymanszoon Padbrué |
componist | Servaas de Konink |
componist | Jan Pieterszoon Sweelinck |
componist | Philippus van Wichel |
componist | Quirinus van Blankenburg |
componist | Carolus Hacquart |
componist | Willem de Fesch |
Bijzonderheden | met het Apollo Ensemble |
Franz Schubert - Die schöne Müllerin
Act | Max van Egmond |
Type en jaar | CD, 2001 |
Label | Musica Omnia, MO 0107 |
Bijzonderheden | met Penelope Crawford, fortepiano |
Franz Schubert & Robert Schumann
Act | Max van Egmond |
Type en jaar | CD, 2001 |
Label | Musica Omnia, MO 0102 |
Bijzonderheden | Schwanengesang en Dichterliebe, met Kenneth Slowik, fortepiano |
Franz Schubert - Winterreise
Act | Max van Egmond |
Type en jaar | CD, 2002 |
Label | Musica Omnia, MO 0108 |
Bijzonderheden | met Penelope Crawford, fortepiano |
Kerstmotetten - voor Ons' Lieve Heer op Solder
Act | Max van Egmond |
Type en jaar | CD, 2010 |
Label | Hemony Ensemble |
componist | Jan Pieterszoon Sweelinck |
Bijzonderheden | het Hemony Ensemble met o.m. motetten van Sweelinck |
In de discografie worden officiële opnamen die zijn uitgebracht van de betreffende persoon, band of ensemble per soort geluidsdrager chronologisch opgesomd. Meerdere uitgaven binnen hetzelfde jaar staan alfabetisch gerangschikt. Bij Gastbijdragen worden alleen bijdragen gelinkt aan platen van acts die een volledige vermelding hebben in de Muziekencyclopedie. Dit overzicht is bedoeld als index en biedt daarom geen volledige opsomming. Als muzikanten ook deel uitmaken van de bezetting van een band die in de encyclopedie staat, zijn de discografische gegevens terug te vinden bij de desbetreffende band.
Audio/Video Max van Egmond
Er is nog geen audio- of videomateriaal aanwezig.
Zelf audio of video toevoegen